Hokejista Vladimír Růžička: „Štěpán čapal výborně, ale se třemi body by to bylo veselejší“

01.11.2018
Ilustrační foto
Psalo se úterý 30. října, když se na severu Čech odehrálo patnácté kolo Tipsport extraligy. Piráti s Hradcem Králové po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky, ovšem skvělou druhou periodou převážili misky vah na svou stranu. Jenže na tříbodové vítězství to nestačilo. Na centru elitní formace se opět nacházel Vladimír Růžička, který byl u vyrovnání Chomutova. Devětadvacetiletý rodák z Mostu v souboji odehrál téměř dvaadvacet minut a vyhrál dvaapadesát procent vhazování.

Bylo to utkání, v němž Piráti opět prohrávali, ovšem družina kolem kapitána Marka Tomici se semkla a vyrovnala. A co víc? Severočeši díky skvělé druhé třetině otočili stav zápasu na svou stranu. Jenže Mountfield v polední dvacetiminutovce vyrovnal a druhý bod si připsal v prodloužení. Chomutovskou ROCKNET ARÉNU ovládl okamžitý smutek, ovšem přišel také potlesk, jelikož svěřenci Vladimíra Růžičky odehráli podařený duel.

„Myslím si, že bod je určitě málo, protože jsme měli brát tři body. Výkon celého týmu byl docela dobrý. Ale zbytečnými vyloučeními ve třetí třetině jsme je dostali do hry a oni toho využili,“ litoval promarněného utkání elitní centr. „Nevím, jestli měli v první třetině sedmnáct střel. Úplně mi ale nepřišlo, že by hráli extrémně dobře, to si právě nemyslím. Spíš si myslím, že jsme měli optickou převahu. Jenže oni první třetinu vyhráli 0:2. Od druhé třetiny jsme vyloženě začali hodně tlačit a podařilo se nám dát branky na 3:2. Ve dvojnásobné početní výhodě jsme měli dát gól na 4:2 a hrálo by se pak jinak,“ hodnotil Vladimír Růžička.

V poslední dvacetiminutovce se v ROCKNET ARÉNĚ pískalo a hrálo vyhrocené utkání. Oba celky se v napínavé koncovce tlačily za vstřeleným gólem. Ovšem tři přesilové hry Hradce Králové v řadě zařídily vyrovnání. „Ve třetí třetině jsme nezalezli, naopak si myslím, že to bylo stále vyrovnané. Nějaké šance měli, ale samozřejmě pak přišly tři fauly od padesáté minuty až do konce. Bohužel, tu poslední využili,“ pokračoval v předešlé odpovědi. „Vyhrocené to bylo, protože jsme vedli 3:2 a chtěli to urvat. Tak je to ale hokej, hraje se do těla,“ vysvětloval devětadvacetiletý centr.


V prodloužení se po ataku na Jakuba Sklenáře šlo střídat. Trenérský tým Chomutova poslal na ledovou plochu Marka Tomicu, Bohumila Janka a právě Vladimíra Růžičku. Východočeši to ale sehráli šikovně a Lukáš Cingel rozhodl o osudu střetnutí. „Oni byli docela dobře rozjetý, a jak je necháme trochu pustit do rychlosti, tak pak to ten hráč udělal docela chytře. Nahrál a Lukáš Cingel to trefil, je to škoda. Zatím nevím, jak jsme si to měli pohlídat, na to se ještě musím podívat,“ popisoval poslední akci.

Štěpán Lukeš předvedl v utkání několik výborných zákroků, kterými podržel Piráty. Tak třeba namátkou dvaadvacetiletý brankář v poslední vteřině druhé části hry lapačkou vychytal autora rozhodujícího gólu. Nebo v pětapadesáté minutě, kdy se chomutovská devětadvacítka výborně přesunula a chytla kotouč z hole Radovana Pavlíka.

„Štěpán čapal výborně, ale je škoda, že to neskončilo třemi body nebo alespoň dvěma. Hned by to bylo veselejší, ale jeho výkon byl dobrý. Teď jedeme do Liberce a tam musíme, jak on, tak my předvést stejný výkon jako proti Hradci. Když budeme hrát takhle, tak budeme mít šanci uspět a přivézt nějaké body. Musíme si ale ohlídat první třetinu a zbytečná vyloučení,“ chválil maskovaného kolegu a následně přešel k bodové naději v Liberci.

Úvodní dvacetiminutovky chomutovskému celku nevycházejí, Piráti pak musejí dotahovat stav zápasu. Vladimír Růžička ví, že jeho mužstvo musí na vstupech do zápasů zapracovat. „Každý zápas prohráváme většinou 0:2, absolutně nevím, čím to je. Myslím si, že proti Hradci jsme od začátku nehráli špatně, ale zase jsme dostali dva góly. Pak výsledek honíme. Tentokrát je to jedno, protože jsme byli lepším mužstvem, ale máme jen jeden bod, což je pro nás málo,“ hledal těžko slova rodák z Mostu.

Od úvodu soutěže si Piráti stěžovali na málo tlaku v předbrankovém prostoru. Ovšem v posledních duelech se i tento jev zlepšuje. Například v utkání s Mountfieldu se Chomutovští prosadili na hranici brankoviště hned dvakrát. Jako prvnímu se to podařilo v početní výhodě Ronaldu Knotovi, kterého v závěru druhé dvacetiminutovky napodobil Petr Koblasa. Ovšem asistent kapitána si uvědomuje, že to samé se děje také před brankou týmu ze severu Čech. „Oni taky dali góly z předbrankového prostoru. My jsme góly takhle dali, ale soupeři nám je takhle nesmí dávat, musíme se na to zaměřit. Musíme se soustředit, aby nám puky nedoráželi,“ uvědomoval si odchovanec Slavie.

Naposledy Severočeši vyhráli za tři body s Hradcem Králové druhého února 2016, kdy Piráti ovládli domácí střetnutí 2:0. Od té doby se hrálo jedenáct vzájemných zápasů, ale Chomutovští na vítězství v normální hrací době dál čekají. „To ani nevím, že se téměř tři roky s Hradcem nevyhrálo. Ve finále jsou to vždycky vyrovnané zápasy, ale jeden si pamatuji, kdy jsme dostali devět branek. To samozřejmě vyrovnané nebylo, jinak ale hrajeme vyrovnané zápasy. Určitě jsme z nich strach neměli a věřili si, že vyhrajeme. Tuhle statistiku nikdo z nás nevěděl, ale říkám tentokrát jsme měli brát tři body. Bohužel zase nic a máme jen jeden bod,“ prozradil na závěr útočník draftován Coyotes.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Chomutovska