V Klášterci proběhl křest knihy Návrat do rodného města Klášterce nad Ohří od Marie Prebslové

01.11.2018
Kniha Návrat do rodného města Klášterce nad Ohří od Marie Prebslové, kterou vydalo město Klášterec nad Ohří ve spolupráci s Česko-německým fondem budoucnosti a dalšími přispěvovateli, byla 28. října 2018 slavnostně představena v renesančním sále zámku v Klášterci nad Ohří
Knihu pokřtil společně s kláštereckou rodačkou starosta města Ing. Štefan Drozd, a to místní minerální vodou Evženkou. Významnou událost v duchu první republiky hudebně doprovodil Pražský žesťový septet Viliama Béreše. Ten vytvořil velmi slavnostní atmosféru celé akce připravené k 100. výročí založení Československa. Kromě oblíbených českých melodií, skladby Ta naše písnička česká, která autorku knihy velmi dojala, zazněla mimořádně kromě české i slovenská hymna.

Pohnuté dějiny naší republiky se v knize vzpomínek Marie Prebslové výrazně promítají i v jejím životním příběhu. Autorka se v Klášterci narodila v roce 1925, její vyprávění doplňují i unikátní historické fotografie, které představují podobu města před začátkem 2. světové války. První čtenáři si knihu zakoupili již při křtu a autogramiádě, další zájemci si mohou knihu v českém nebo německém jazyce zakoupit v turistickém informačním centru pod radnicí za 179 Kč.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Chomutovska