Zachraňoval život druhému, nakonec sám zemřel

09.11.2018
Ilustrační foto
Ve středu byly do chomutovské ulice 17. listopadu povolány všechny složky integrovaného záchranného systému, hasiči, státní a městská policie a nekonec i lékař.

Původně vyjížděli kvůli třiadvacetiletému muži, který vyšplhal na stožár elektrického vedení za Podkrušnohorským přivaděčem a chystal se oběsit. Mladík chtěl demonstrativní sebevraždou řešit rozchod s přítelkyní. Záchranáři ho sundali a pak ho sanitka odvezla na psychiatrii do Mostu.

Na místo se však musela dostavit i druhá sanitka, která rychle odvážela jednoho ze strážníků, kterého postihly náhlé srdeční potíže. „S těžkými zdravotními komplikacemi jsme ho přepravili do ústeckého kardiocentra,“ řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. Tam mu však už nedokázali pomoci a policista zemřel. „Tento člověk byl jedním z nás, byl strážníkem, kterému během zákroku selhalo v jeho mladém věku zdraví a o jehož záchranu se nakonec snažili všichni přítomní. S velikou úctou, pokorou a smutkem vzdáváme jemu hold a soucítíme s jeho rodinou,“ zveřejnila na svém webu Městská policie Chomutov.

Aktuálně z Chomutovska